Lokalita

Čo sa nachádza v okolí apartmánu.

OKOLIE APARTMÁNOVEHO DOMU

Starý Smokovec :

Starý Smokovec je najstaršou tatranskou obcou a administratívnym centrom Vysokých Tatier. Nachádza sa tu mestký úrad, hotely, požičovne a taktiež cestovné kancelárie. Obec sa nachádza na križovatke Cesty slobody s cestou II/534 od Popradu priamo medzi obcami Nový a Horným Smokovec. Starý Smokovec patrí spoločne so Štrbským plesom a Tatranskou Lomnicou medzi centrá cestovného ruchu vo Vysokých Tatrách.

Nachádzajú sa tu taktiež historické budovy Švajčiarsky dom a vila Flóra. Dominantami obce sú hotel Grand, rímskokatolícky kostol, vila Klotilda a taktiež zastávka Tatranskej elektrickej železnice.

zdroj info a foto: wikipedia.org

Hrebienok :


Hrebienok je turistické stredisko nachádzajúce sa nad Starým Smokovcom na úpätí Slavkovského štítu v nadmorskej výške 1 285 m n. m.

V súčasnosti slúži Hrebienok ako významné lyžiarske a turistické stredisko. Je východiskovým bodom do Malej Studenej doliny a Veľkej Studenej doliny, ako aj na Slavkovský štít. V lokalite sa nachádza slalomová lyžiarska zjazdovka, ktorá ďalej ako klasická zjazdovka pokračuje do Starého Smokovca. Po jej obidvoch stranách sa nachádzajú dva súmerné 750 m lyžiarske vleky. Južne od hotela sa nachádzajú štyri menšie lyžiarske vleky.

zdroj info a foto: wikipedia.org, e-tatry.sk


Štrbské pleso:

Štrbské pleso (po poľsky: Szczyrbskie jezioro) je najtypickejšie morénové jazero (pleso) vo Vysokých Tatrách na Slovensku.

Nachádza sa v nadmorskej výške 1346 m n. m. v miestach, kde sa spájajú Furkotská a Mlynická dolina. Má rozlohu 19,76 ha, maximálnu hĺbku 20 m, dĺžku 640 m a šírku 600 m. Priemerne 155 dní v roku je pokryté ľadom. Je to druhé najväčšie pleso na Slovensku. Nevteká doň ani z neho nevyteká nijaký povrchový potok.

zdroj info a foto: wikipedia.org, mix.sk

Tatranská Lomnica :

Tatranská Lomnica je jedno z katastrálnych území mesta Vysoké Tatry, donedávna samostatná obec. Tatranská Lomnica je jedna z najväčších a najkrajších osád na území Vysokých Tatier. Nachádza sa 6 km východne od Smokovca, na úpätí Lomnického štítu.

Tatranská Lomnica je najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Na úpätí Lomnického štítu sú upravované terény až do nadmorskej výšky 2196 m. Stredisko ponúka najväčšie prevýšenie na Slovensku (1308 m) a podľa vlastných meraní OnTheSnow tiež najdlhšiu zjazdovku na Slovensku (5500 m).

zdroj info a foto: wikipedia.org, cas.sk,

Aqua city Poprad :

Ekologické stredisko pod Vysokými Tatrami s vodným rajom, termálnymi bazénmi, vitálnym svetom, kryoterapiou, hotelmi Seasons***, Riverside*** a Mountain View****, luxusnou reštauráciou, barmi a kongresovými priestormi.

Komplex AquaCity Poprad ponúka plavecký bazén s teplotou vody 26-28°C a hĺbkou od 1,2m do 1,8m. Nájdete tu tiež špičkový wellness a vonkajšie bazény s tobogánmi a atrakciami.

zdroj info a foto: aquacity.sk

Pre ubytovaných v apartmáne B101 zľava 20% ako bónus zdarma - pýtajte si na recepcii čipovu kartu

Oplatí sa navštíviť

Ďalšie zaujimavosti

Chodník korunami stromov Bachledka

Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza v srdci druhovo pestrých lesov Pieninského národného parku.Trasa o dĺžke viac ako 600 m Vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na Vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia.Úplne si Vás získa výhľad z 32 metrov vysokej veže, vďaka ktorému budete mať ako na dlani štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie.
Chodník je vzdialený od apartmánu B101 22 km

Nenáročné terény pre rodiny s deťmi

Na Jakubkovej lúke sú dva lyžiarske vleky (dĺžka 853 a 70 m) s ľahkými (modrými) zjazdovkami. Tento miniareál je ideálny na výučbu lyžovania a nenáročnú rodinnú lyžovačku za nízke ceny.

TATRANSKÝ ĽADOVÝ DÓM

Aj tohto roku si od 23. novembra si budete môcť pozrieť túto dominantu prenesenú do ľadového unikátu.  Na stavbu sa použije neuveriteľných 1880 ľadových blokov, ktoré dokopy tvoria viac ako 225 ton ľadu.  

Vyveziete sa k nemu pohodlne

pozemnou lanovkou vzdialenou len 50 m od apartmánu 

Apartmán B 101 Vysoké Tatry | 2017 | Vitajte na horách
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky